Линија
Republicki zavod za sport
19.11.2018.

Новак Ђоковић годину завршава на првом месту ATP листе

Наш најбољи тенисер Новак Ђоковић, упркос поразу у финалу Завршног мастерса у Лондону од Александра Зверева са 6:4, 6:3, окончаће 2018. годину као убедљиво први на ATP листи.

То ће српском асу бити шести пут како једну такмичарску годину завршава као најбољи играч света. Ђоковић има 9.045 бодова, иза њега је Шпанац Рафаел Надал са 7.480, док је на трећем месту Швајцарац Роџер Федерер (6.420), који Немцу Алексаднру Звереву бежи свега 35 поена.

Више icoMore

19.11.2018.

Александру Кукољу злато на Гран прију у Хагу

Александар Кукољ освојио је златну медаљу на Гран прију у Хагу, пошто је у финалу савладао џудисту из Шпаније Николоза Шеразадишвилија.

Александар Кукољ у Заводу за спорт и медицину спорта РС

Кукољ је тиме одбранио титулу шампиона престижног Гран прија у Холандији.

16.11.2018.

Наш најбољи пливач Велимир Стјепановић други на Светском купу

Велимир Стјепановић је блистао на митингу Светског купа у Сингапуру.

Велимир на контролама у Заводу за спорт и медицину спорта РС

Нашем најбољем пливачу је за осам стотинки измакла победа на 400 m слободно.

13.11.2018.

Јована Прековић светска шампионка у каратеу!

Репрезентативка Србије у финалу Светског првенства у Мадриду у финалу савладала Кинескињу Јин Сјаојан.

5.11.2018.

Елзан Бибић јуниорски првак Балкана

Млади репрезентативац Србије у атлетици Елзан Бибић освојио је златну медаљу на Балканском крос првенству у Румунији.

Елзан Бибић победио је у трци јуниора на шест километара на Балканском крос првенству у румунском Ботошанију.Деветнаестогодишњи Новопазарац истрчао је ту деоницу за 16:40,15 минута и освојио златну медаљу.

5.11.2018.

Новак поново први тенисер света

Српски тенисер је постао први играч још од 2000. године који је успео да у истој сезони буде ван Топ 20 и да потом стигне до места број 1.

31.10.2018.

Теодори Ињац бронза

Млада репрезентативка Теодора Ињац освојила је бронзану медаљу на Светском првенству кадеткиња до 18 година, у грчком Порто Карасу, а Јована Срдановић четврто место у категорији до 16 година.

То су највећи успеси наших кадеткиња у шаху на светској сцени последњих деценија.

29.10.2018.

Михаил Каџаја на СП у Будимпешти

Михаил Каџаја освојио је бронзану медаљу у категорији до 97 килограма грчко-римским стилом на Светском првенству у Будимпешти.

29.10.2018.

Виктору Немешу бронзана медаља

Српски рвач Виктор Немеш освојио је бронзану медаљу на Светском првенству у Будимпешти у категорији до 77 килограма.

Немеш на тестирањима у Заводу за спорт имедицину спорта РС

Немеш је у борби за бронзу савладао Швеђанина Алекса Бјурберга Кесидиса 6:2 и после прошлогодишњег злата у Паризу сада стигао до новог одличја.

29.10.2018.

Давор Штефанек освојио сребро на Светском првенству у рвању

Давор Штефанек није успео да поново постане првак света у рвању грчко-римским стилом, јер је у финалу шампионата у Будимпешти у категорији до 67 килограма изгубио од Руса Артема Суркова 0:7.